Kontakt

Adres

Al. Piłsudskiego 93k, 10-449 Olsztyn

Telefon

+48 538 849 007

Email

kontakt@infotherm.pl

W trakcie budowy jednym z przyjemniejszych etapów jest osiągnięcie stanu surowego gdy nasz przyszły dom nabrał ostatecznych kształtów i można zabierać się za aranżowanie pomieszczeń. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że jest to moment od którego inwestorzy muszą podejmować wiele ważnych decyzji pod presją czasu i pod presją wykonawców.

Stan surowy to czas gdy na budowę wchodzą wykonawcy instalacji elektrycznych, hydraulicznych czy wentylacji. Prace instalacyjne postępują w tempie o wiele szybszym niż wznoszenie budynku więc nasze potrzeby i oczekiwania powinny być przemyślane z dużym wyprzedzeniem. Trzeba odpowiednio wcześniej wiedzieć jakie będzie źródło ogrzewania i w odpowiedni sposób przygotować pomieszczenie aby spełniało wymagania przepisów prawa ale również zapewniało funkcjonalność użytkownikom. Trzeba odpowiednio wcześniej wiedzieć czy drzwi i okna tarasowe zamontowane są na odpowiedniej wysokości i jest wystarczająco dużo miejsca na zrobienie ogrzewania podłogowego i podwieszenie kanałów wentylacyjnych pod sufitem lub schowanie w warstwach podłogi. Skala trudności rośnie jeśli zdecydujemy się na niestandardową konstrukcję budynku, np. dom z bala, z żelbetu czy modernizujemy dom historyczny i chcemy zachować jak najwięcej starej tkanki.

Oczywiście, wiele rzeczy można przerobić i przebudować w trakcie budowy ale jest to czasochłonne, kosztowne i często powoduje napięcia na linii inwestor-wykonawcy.

Nasze wieloletnie doświadczenie w wykonawstwie instalacji grzewczych, wodnokanalizacyjnych i wentylacyjnych pozwala na całościowe spojrzenie na projekt architektoniczny, projekt sanitarny oraz wsłuchanie się w oczekiwania inwestorów i zaproponowanie optymalnych rozwiązań dzięki którym łatwiej będzie rozmawiać z wykonawcami i podejmować decyzje na budowie.