Kontakt

Adres

Al. Piłsudskiego 93k, 10-449 Olsztyn

Telefon

+48 538 849 007

Email

kontakt@infotherm.pl

Kocioł gazowy: jedno czy dwufunkcyjny ?

Budujecie nowy dom i postawiliście na ogrzewanie gazem ?
A może jesteście właścicielami istniejącego domu czy mieszkania i nadszedł czas na wymianę starego “piecyka”?

W jednym i drugim przypadku musicie podjąć decyzję jaki ten nowy kocioł gazowy ma być.
Bez wątpienia będzie on kondensacyjny (wykorzystuje ciepło wytwarzane podczas spalania gazu oraz odzyskuje ciepło znajdujące się w spalinach) ale….jedno czy dwufunkcyjny?

Mamy dla Was kilka cennych rad, które mamy nadzieję, że Wam pomogą.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny:

 • kocioł ogrzewa ciepłą wodę w osobnym zasobniku co ciepłej wody (podgrzewacz pojemnościowy)
 • zasobnik znajduje się pod kotłem albo gdzieś obok
 • do zasobnika doprowadzamy zimną wodę, która jest ogrzewana przez gorącą wodę grzewczą, która płynie z kotła do podgrzewacza pojemnościowego
 • zaletą kotła kondensacyjnego jest to, że zasobnik może mieć bardzo dużą pojemność (np.300-500l) . Jest to  jest niezbędne przy dużym zużyciu wody (wanny czy duża ilość osób korzystających z wody np. w pensjonacie)Kocioł jednofunkcyjny jest zalecany w budynkach gdzie jest duże zużycie ciepłej wody.

  Kocioł gazowy dwufunkcyjny:

 • W kotle dwufunkcyjnym ciepła woda użytkowa(CWU) jest ogrzewana dzięki znajdującemu się w urządzeniu wymiennikowi płytowemu.
 • Zimna woda przepływa przez wymiennik w momencie gdy zostaje odkręcony kran. W wymienniku woda jest podgrzewana do określonej temperatury i gdy osiągnie założoną wartość, trafia do kranu.
 • Kocioł ma niewielkie wymiary, zajmuje mało miejsca i może być zawieszony na ścianie w łazience czy kuchni.Kondensacyjne kotły dwufunkcyjne świetnie sprawdzą się tam gdzie zużycie ciepłej wody jest standardowe czyli  w mieszkaniach, apartamentach, a także mniejszych domach jednorodzinnych.

   

Cena kotła jednofunkcyjnego to ok. 12 tys.
Cena kotła dwufunkcyjnego to ok. 7 tys.

Jeśli potrzebujecie pomocy w doborze i wycenie kotła gazowego oraz niezbędnego oprzyrządowania węzła cieplnego – skontaktujcie się z nami:

kontakt@infotherm.pl
kom. 538 849 007